בחירה נכונה של פונטים לאתר אינטרנט

בכל אתר אינטרנט מוצגים תכנים, תמונות ומידע חזותי נרחב. העין האנושית התופסת את המסר החזותי רגישה לגוונים, צבעים, סדר האובייקטים במרחב ומסוגלת לייצר אצל הצופה תחושות שונות כגון רוגע, נעימות, נוחות מצד אחד או מצד שני תחושות שליליות כגון אי נוחות, רוגז ואפילו בחילה או סחרחורת.

 

גרפיקאים רבים האחראים לממד העיצובי של אתרי האינטרנט מבינים כי על מנת להשלים את המסר וכן על מנת ליצור את התחושה הרגשית הרצויה של הצופה נדרשת השלמה טיפוגרפית לאתר.

 

המשמעות היא שנדרש להשלים את הטיפול בעיצוב הפונטים הנכון מבחינת סוג הפונט והמבנה העיצובי שלו וכן מבחינת משקל הפונט וצבעו המוצג באתר.

עיצוב האותיות הינו המעל השפעה מכרעת על התחושות המתפתחות אצל הצופה ולכן אמנים רבים העוסקים בעיצוב פונטים בעברית מנסים לשים דגש על סוגי פונטים שונים המאפשרים שידור ויצירת תחושות שונות, כגון שמח, אביבי, קופצני, צעיר, רענן וכו'.

 

בעולם קיימים מאגרי פונטים לרכישה בשפה האנגלית והם רבים ומגוונים, אך בשפה העברית יש מספר מצומצם של מאגרי פונטים וזאת עקב מספר הנמוך של היוצרים והאמנים העוסקים בתחום מורכב זה.

 

כאשר אמן מתחיל בתהליך יצירת פונטים בעברית, מעבר לתהליך היצירתי האומנותי הוא נדרש לגלות בקיאות ידע וניסיון גם בעולם הטכנולוגי וזאת על מנת שהגופן יהיה מותאם לדפדפנים שונים ושניתן לצפות בו גם במחשבים ניידים וטלפונים חכמים וכמובן עליו להקפיד על אחידות האות במשקלים השונים ובדגלים מגוונים.

 

אם אתם בעלי אתר או מתכננים להקים אתר חדש אז תוודאו שהמעצב שלכם משלים את העיצוב בשימוש בפונטים מתאימים לאווירה אותה אתם רוצים לשדר ובמיוחד ובדקו כי הפונטים איכותיים ונראים טוב ובאופן אחיד בכל הדפדפנים והתקני הצפייה.